9 Obserwatorzy
2 Obserwuję
mksuzi

Wiedza Poukładana

Blog ten będzie moją wirtualną biblioteczką, która przypomni mi jakie książki już przeczytałem oraz na jakie mam ochotę. Interesuję się finansami, przedsiębiorczością oraz rozwojem osobistym.

Teraz czytam

Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów
Kevin D. Mitnick, William L. Simon, Steve Wozniak

Zeznania Niekrytego Krytyka - Maciej Frączyk

Zeznania Niekrytego Krytyka - Maciej Frączyk

Oglądasz kogoś w sieci, widzisz jak sprośne, perfidne, wulgarne i odrażające słowa wypowiada, wytwarzasz w głowie ocenę tej osobistości jako nienormalnej, a następnie bierzesz jego książkę i... Twoje wyobrażenia burzą się niczym World Trade Center.

 

Niekrytego Krytyka odbierałem, jako pustego, ale i zarazem strasznie inteligentnego człowieka. Jego żarty na poziomie dzisiejszych gimnazjalistów, przestały mnie bawić już jakiś czas temu - a mimo to nadal oglądam jego filmy na YT. To się nazywa moc perswazji.

 

Książka po przez swoją okładkę, może odstraszać osoby dorosłe. Nie sięgną po nią, ponieważ pomyślą, że jej przeznaczenie kończy się na wieku poniżej 16 lat (niczym filmy). Jednak, kompletnie tak nie jest. Treść została ubrana w subiektywne opinie autora, na temat otaczającego nasz świata oraz naszego społeczeństwa. Porusza on bardzo ciekawe tematy tyczące się dorosłości oraz wielu niestosowanych zachowań Polaków. Dobitnie przedstawia fakty, które pokazują, że to jacy jesteśmy dziś, kompletnie nie będzie miało odwzorowania w przyszłości, jeśli weźmiemy życie we własne ręce i wyzbędziemy się ograniczeń. W pewnym stopniu jest również skróconą biografią autora, ponieważ często pisze o swoich poczynaniach z dzieciństwa oraz tym, jak pewne wydarzenia z tamtych lat, wpłynęły na jego obecne jestestwo.

 

Każdy kto pragnie dostać solidnego kopa w tyłek, powinien przeczytać tę książkę. Uświadamia nam, że nie powinniśmy patrzeć na innych ludzi i uzależniać się od ich zdania na danym temat, bo to oni najbardziej blokują nasz samorozwój - po przez swoją krytykę lub zazdrość.

 

Krytyk nigdy nie szczędzi słów w swoich filmach, karmi się tematami tabu, a wulgaryzmy traktuje jako stosowne przecinki w zdaniach. Lektura również jest bogata w tego typu "frazesy", lecz właśnie to nadaje jej stosowny klimat.

 

Tą oto książką rozpoczynam serię lektur internetowych celebrytów. Chcę poznać ich zdania, opinię oraz to co sprawiło, że zaczęli robić to co robią. Blogerzy, vlogerzy - wszystkich, których czytam lub oglądam.

 

Dla tych, którzy nie znają Macieja Frączyka wstawiam link do jednego z jego filmów. Enjoy!