9 Obserwatorzy
2 Obserwuję
mksuzi

Wiedza Poukładana

Blog ten będzie moją wirtualną biblioteczką, która przypomni mi jakie książki już przeczytałem oraz na jakie mam ochotę. Interesuję się finansami, przedsiębiorczością oraz rozwojem osobistym.

Teraz czytam

Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów
Kevin D. Mitnick, William L. Simon, Steve Wozniak

Milczenie owiec - Thomas Harris

Milczenie owiec   - Thomas Harris

Adaptacja filmowa świetna. Rola Anthonego Hopkinsa rewelacyjna. Książka poprawna...

 

Ponownie czytając książkę wiedziałem wszystko co się w niej wydarzy. Scenariusz filmu, musiał być praktycznie żywcem przepisany z książki, ponieważ po raz pierwszy nie dostrzegłem różnic wątkowych. Podczas czytania odczuwałem nudę. Nic specjalnego w końcu nie mogła mnie w żaden sposób zaskoczyć. Jednak mimo wszystko muszę przyznać, iż napisana została w bardzo dobry, inteligentny sposób. Niektóre użyte w niej słowa  były dla mnie całkowicie obce i nigdy nie zasłyszane. Taka lektura kształci mnie językowo, a co za tym idzie - rozwija. I to najbardziej cenię w każdej lekturze.

 

Nie żałuję, że wziąłem ją do ręki pomimo oglądania adaptacji. Pozwoliła mi bardziej "wejść" w umysły seryjnych morderców i poznać ich procesy myślowe.

 

Nie będę w tej recenzji pisał streszczenia, ponieważ uważam iż każdy kto interesuje się trochę filmem lub książką, musiał mieć do czynienia z owym dziełem. A jeśli nigdy o tym nie słyszał, to niech najpierw skończy 18 lat, bo to nie lektura dla dzieci.