9 Obserwatorzy
2 Obserwuję
mksuzi

Wiedza Poukładana

Blog ten będzie moją wirtualną biblioteczką, która przypomni mi jakie książki już przeczytałem oraz na jakie mam ochotę. Interesuję się finansami, przedsiębiorczością oraz rozwojem osobistym.

Teraz czytam

Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów
Kevin D. Mitnick, William L. Simon, Steve Wozniak

Dwunastu - Jasper Kent

Dwunastu - Jasper Kent

Rewelacja, to za mało, aby określić to arcydzieło. Książka pod każdym względem, zachwyciła moje gusta. Była akcja, budowanie napięcia, momenty zaskoczenia, brak przewidywalności kolejności wydarzeń - rewelacja.

 

Jasper Kent oparł swoją wyimaginowaną historię na podstawie wojny Napoleona Bonapartego z Rosją. Idealnie połączył fakty historyczne z fikcją. W sposób perfekcyjny wstrzelił się w moje gusto czytelnicze.

 

Książką została wydana w dość nietypowej formie. Strony były bogate w obszerniejszą ilość treści, aniżeli ma to się w innych lekturach. Pomimo maczkowego druku, spodobała mi się owa forma. Oby więcej takich wydań.

 

Historia przedstawiona w treści opiera się na żołnierzu, który bierze udział w akcjach specjalnych. W swojej jednostce posiada przyjaciół, z którymi robi wszystko, aby popsuć plany ataku na Moskwę Napoleona. Jeden z jego kompanów, pewnego dnia zaprasza do wspólnej walki z wrogiem  dwunastu opryczników, którzy okazują się być wygłodniałymi wampirami. I tutaj zaczyna się seria wydarzeń, których nie warto opisywać. Trzeba je przeczytać i zasmakować fenomenu autora.

 

Książką ani na chwilę nie pozwala nam na nudę. Dla mnie była czymś czego szukałem od dawna. Inspirowała, zachwycała, uczyła. I taka mogłaby być każda lektura.

 

Inspirujące cytaty z książki

I.

[...] najlepszą drogą do sukcesu jest zaprzyjaźnienie się z klientami.