9 Obserwatorzy
2 Obserwuję
mksuzi

Wiedza Poukładana

Blog ten będzie moją wirtualną biblioteczką, która przypomni mi jakie książki już przeczytałem oraz na jakie mam ochotę. Interesuję się finansami, przedsiębiorczością oraz rozwojem osobistym.

Teraz czytam

Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów
Kevin D. Mitnick, William L. Simon, Steve Wozniak

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! - Nick Vujicic

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! - Nick Vujicic

Autora znam z filmików na youtube, a konkretnie z tego: http://www.youtube.com/watch?v=x88HxpAKD6o 

Urzekła mnie jego osobowość, ujęła historia życia. Gdy tylko dowiedziałem się, że napisał książkę, nie mogłem jej nie przeczytać.

 

Nick to osoba, która kocha życie, ludzi oraz swoją religię. Bije od niego tak pozytywna energia, że potrafi nią zarazić każdego, kto miał z nim styczność, czy to osobistą, czy wirtualną lub też papierową. Opisywane historie jego życia, pokazują, że nie miał on lekko. Był wyśmiewany, poniewierany oraz ignorowany przez swoją niepełnosprawność. Miał chwilę zawahania - chciał się zabić. Jednak podniósł się psychicznie i zrobił coś czego wielu zdrowych ludzi, nigdy nie będzie w stanie. Zaczął żyć pełnią życia i zaakceptował swoje wady. Opisywane przeżycia oraz problemy, która udało mu się rozwiązać, inspirują oraz wprawiają w niedowierzanie. Książkę czytało mi się tak lekko, że skończyłem ją w kilka godzin. Nie było to zwykłe czytanie. Nick wprawił mnie w pozytywny nastrój i przedstawił chwilę grozy z własnego życia, w taki sposób, że nie odczuwałem współczucia. Jak to zrobił? Nie mam pojęcia.

 

Mógłbym o nim oraz o jego książce, pisać długo, ale to kompletnie mija się z celem. Jeśli chcesz, aby coś zainspirowało cię do zmian w swoim życiu, sięgnij po tę książkę.

 

Po zakończeniu lektury, poczułem wewnętrzny wstyd. Jestem sprawny, mam dwie, nogi ręce, jestem zdrowy, wychowałem się w pospolitej rodzinie, bez patologii. A mimo to nadal nie odnoszę sukcesów w dziedzinach w których tak bardzo chciałbym zasłynąć. Nick wyjaśnił mi, że największą przeszkodą w drodze do realizacji marzeń jestem ja sam. Jeśli się przełamię to mogę wszystko. Gdyby on nie postanowił zmienić swojego światopoglądu, dziś byłby nikim. Zwykłym dorosłym bez perspektyw, na utrzymaniu rodziny. Dlatego, że oderwał się od lokalnej rzeczywistości i wyruszył w świat, odniósł sukces. Jest i będzie on moim wzorem do naśladowania. Mam nadzieję, że przyjdzie mi kiedyś być na jego szkoleniu, ponieważ takich ludzi trzeba poznawać osobiście.

 

Nick - dziękuję ci za naładowanie mnie pozytywną energią. Jesteś wielki!

 

Inspirujące cytaty z książki

I.
Chcę ci powiedzieć, że niezależnie od warunków i okoliczności, w jakich żyjesz, możesz zmienić ten świat na lepsze - masz misję, która może wypełnić Twoje życie do ostatniego tchnienia.

 

II.

Jeśli nie dostałeś jeszcze swoich pięciu minut, być może po prostu nie uznano Cię za gotowego... Jesteś odpowiedzialny za swój sukces. Podejmij tę odpowiedzialność, przygotowując się najlepiej jak potrafisz. A kiedy będziesz już gotowy, okazja zapuka do Twoich drzwi we właściwym czasie. Uwierz w siebie!

 

III.

Uwierz w możliwości. Niezależnie od tego jak mroczne wydaję się dziś twoje życie, wznieś oczy ku górze, by dostrzec nowe możliwości. Nie trać ich z oczu - one zawsze istnieją.

-Vincent Peale

IV.

Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.