9 Obserwatorzy
2 Obserwuję
mksuzi

Wiedza Poukładana

Blog ten będzie moją wirtualną biblioteczką, która przypomni mi jakie książki już przeczytałem oraz na jakie mam ochotę. Interesuję się finansami, przedsiębiorczością oraz rozwojem osobistym.

Teraz czytam

Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów
Kevin D. Mitnick, William L. Simon, Steve Wozniak

Kwiaty na poddaszu - Andrews Virginia C.

Kwiaty na poddaszu - Andrews Virginia C.

Nie sądziłem, że czytając książkę zostanę tak zaskoczony jej fabułą. Widocznie zbyt mało ich przeczytałem, aby przestać być zaskakiwanym...

"Kwiaty na poddaszu" zrobiły na mnie dość spore wrażenie, ale i wywołały mieszane uczucia. Książką opowiada o dzieciach, które matka zamknęła w pokoju na posesji jej rodziców. Babka - jędza, która nienawidzi dzieci; Dziadek - nienawidzi swojej córki za to, że wyszła za jego brata, a jej wujka; Matka - złota kobieta, do czasu aż wychodzi jej prawdziwe oblicze; Czwórka rodzeństwa - słodkie bliźniaki oraz starsza siostra i najstarszy brat.

 

Książką rozpoczęła się bardzo dynamicznie. Zginął ojciec rodziny i matka postanowiła sprzedać dom i umieścić swoje dzieci na poddaszu, w domu swojego ojca, bez jego wiedzy. Potem długo, długo nic ciekawego się nie działo. Autorka opisywała dni i zajęcia jakie wykonywały dzieci, zamknięte przez 24h w pokoju z poddaszem. Uwielbiam akcję i monotonne opisy mnie nudzą, przez co książka przez dobre 100 stron była męcząca. W końcu pod koniec (ostatnie 50 stron), ponownie rozpoczęła się akcja i zaczęło się wyjaśniać kilkanaście różnych wątków na raz, które wzbudziły we mnie silne uczucia i zachęciły do sięgnięcia po kolejną część (wkrótce rozpocznę jej czytanie).

 

Książka była na pewien sposób chora, ale i przez to bardzo interesująca. Były wątki kazirodcze (seks brata ze swoją siostrą), śmierć ojca rodziny, śmierć jednego z bliźniąt, którego otruła własna matka. Postać matki pokazała jak człowiek może być dwulicowy. Z jednej strony udawała, że dba o dzieci, a z drugiej próbowała się ich pozbyć, mając na względzie tylko i wyłącznie własne dobro.

 

Treść książki, poruszyła bardzo dużo wątków, które nie został do końca wyjaśnione i mam nadzieję, że ich uzupełnienie odnajdę w kolejnej części.

Gdybym miał polecić tą książkę, powiedziałbym tak: "Jeśli lubisz chore opowieści, przepełnione brakiem realizmu, sięgnij po nią i zasmakuj porządnej fikcji literackiej."

 

Ważne cytaty z książki

I.
Śmierć jest ślepym żniwiarzem, niełaskawym dla kochanych i potrzebnych.